tabletki na alergie dziecko

Mały alergik w naszym domu

Alergia nie wybiera. Dorosłym alergikom jest ciężko, a co dopiero dzieciom. Mały człowiek nie zdaje sobie sprawy z otaczającej rzeczywistości, nie zna faktów medycznych i nie wie, dlaczego musi zmagać się z takimi objawami jak katar, kaszel, ból głowy czy problemy skórne.

Jak pomóc małemu alergikowi?

tabletki na alergie dzieckoAby pomóc małemu alergikowi, rodzice muszą zadziałać szybko. Człowiek dorosły jest odpowiedzialny sam za siebie i jeżeli nie chce pomocy lekarskiej, bo woli męczyć się z jakąś chorobą, to jest to jego wybór. Jednak rodzice są odpowiedzialni za swoje pociechy i w razie wystąpienia alergii powinni czym prędzej skontaktować się z lekarzem. Tabletki na alergię mogą okazać się niezbędne (zobacz www.strywald24.pl/alergia.html).

Tłumaczenie dla małego alergika

Mały alergik w domu to duże wyzwanie. Zazwyczaj są dwie przyczyny alergii: jedzenie lub kurz. Dziecko może być też uczulone na przykład na sierść zwierząt. Mały człowiek nie do końca zdaje sobie sprawę, dlaczego dany produkt mu szkodzi, rolą rodziców jest wytłumaczyć dziecko wszystko tak, by zrozumiało. Oczywiście wszystko musi być dostosowane do wieku malucha.

Diagnoza alergii nie jest końcem świata, jednak nieco utrudnia życie. Mały alergik w przedszkolu to też wyzwanie dla personelu – dziecko nie może jeść wszystkiego, nie można się pomylić, aby nie wywołać reakcji alergicznej. Potrzeba też tabletek na alergię – dobrze, aby dziecko miało je przy sobie, a opiekowanie mogli podać w razie potrzeby.