Tommee Tippee – w czym podawać mleko starszemu dziecku

Dzieci około drugiego roku życia bardzo często wciąż uwielbiają pić mleko modyfikowane. To dla nich ulubiony posiłek na kolację albo z samego rana. Rodzice często zastanawiają się wtedy, w czym podawać mleko swojemu maluchowi.

Butelka Tommee Tippee dla starszych dzieci

Najbardziej klasyczny sposób podawania mleka to po prostu butelka. Starsze dzieci mogą już swobodnie same ją trzymać i pić w swoim tempie – trzeba tylko dobrać odpowiednią butelkę, która będzie miała przepływy mleka dostosowane do wieku dziecka. W przypadku dzieci starszych zwykle w smoczku jest większa dziurka, bo dziecko lepiej kontroluje ssanie i nie zachłyśnie się zbyt dużą ilością mleka.

Kubeczek

Butelka Tommee Tippee od Bebito.pl to również bardzo dobra alternatywa na podróż, gdy w drodze chce się podać mleko dziecku. W domu natomiast mleczko można serwować również po prostu w zwykłym kubeczku z plastiku – dobrze by dziecko opanowało umiejętność trzymania kubeczka z uszkiem, aby mogło samodzielnie pić różne płyny. Butelka przydaje się do podawania mleka podczas snu. Z kubeczka dziecko może pić mleko za dnia – to na pewno lepsze i bardziej higieniczne rozwiązanie dla jego zębów. Niestety to właśnie na smoczkach często rozwijają się bakterie, dlatego trzeba je bardzo często dobrze myć i dezynfekować. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku dzieci starszych, które mają bardzo dobrze skolonizowaną bakteriami jamę ustną.